• {{data.ParaBirimi}} : {{data.Satis}}

HİZMET KULLANIM SÖZLEŞMESİ

Tayin Sepetine Hoşgeldiniz.

Aşağıda belirtilen Kullanım Şartları siz ve aşağıda ismi anılan kurum arasında geçerlidir:

Tayin Sepeti (tayinsepeti.com, tayinsepeti.online)

 

İşbu terimler ("biz", "Şirket" veya "Tayin Sepeti") Tayin Sepeti ismi ile tescillenen Tayin Sepeti Şahıs şirketi ve internet adresini ifade eder.

 

 1. Kullanım Şartları Sözleşmesinin Kabulü.

Bir mobil cihaz, mobil uygulama veya bilgisayar (topluca “Hizmet”) üzerinden, bir Tayin Sepeti Kullanıcı hesabı oluşturarak, (i) bu Kullanım Şartlarına, (ii) her biri atıf yolu ile bu Sözleşmeye dahil edilmiş olan Gizlilik Politikamız, Topluluk Kurallarımız ve (iii) Hizmet üzerinden sunduğumuz ek özellik ve hizmetleri satın aldığınız takdirde, tarafınıza bildirilen ve tarafınızca kabul edilen tüm şartlara (toplu olarak, bu "Sözleşmeye") bağlı olmayı kabul edersiniz. Bu Sözleşmenin tüm şartlarına bağlı olmayı kabul etmiyor ve onaylamıyorsanız lütfen Hizmeti kullanmayınız.

Zaman zaman bu Sözleşmede ve Hizmette değişiklikler gerçekleştirebiliriz. Bunu kanunlardaki değişiklikleri veya gereksinimleri yansıtmak, yeni özellikler veya işletme pratiklerinde değişiklikler yapmak gibi çeşitli nedenlerden dolayı yapabiliriz. Bu Sözleşmenin en güncel versiyonu sitemizde, Ayarlar altında Hizmet bölümünde yayınlanacak olup en güncel versiyonunu düzenli olarak kontrol etmeniz gerekmektedir. En güncel versiyon geçerli olan versiyondur. Değişiklikler hak veya yükümlülüklerinizi etkileyen önemli değişiklikler ise, (ilgili kanun uyarınca bir engel olmadığı takdirde) değişikliklerden en az 30 gün önce sizi Hizmet üzerinden bildirim veya e-posta yolu dahil olmak üzere uygun yollardan haberdar edeceğiz. Değişiklikler geçerli olduktan sonra Hizmeti kullanmaya devam ederseniz, tadil edilmiş Sözleşmeyi kabul etmiş sayılırsınız.

 1. Uygunluk.

Aşağıdakilerin tümü doğru olmadıkça, bir hesap oluşturma veya Hizmete veya hizmetin bulunduğu sistemlere erişme veya bunları kullanma yetkiniz yoktur:

 

 • En az 18 yaşında olmalısınız.
 • Bu Sözleşme'ye ve ilgili tüm yerel, ulusal ve uluslararası yasa, kural ve düzenlemelere uyacaksınız.
 • Ağır suçtan veya resen takibi gereken suçtan (veya benzer derecedeki bir suçtan), cinsel suçtan veya şiddet içeren herhangi bir suçtan hüküm giymemeniz ve hiçbir surette cinsel suç kayıtlarında bir cinsel suçlu olarak kayıtlı olmamanız gerekmektedir.
 • İrtikap, hırsızlık ve benzeri yüz kızartıcı suçlar için suç kaydınız olmaması gerekmektedir.

 

 1. Hesabınız.

Tayin sepetini kullanmak için sitemizin ana sayfasından kullanıcı girişi yöntemini kullanabilirsiniz. Sizden topladığımız bilgiler ve bunları nasıl kullandığımız hakkında daha fazla bilgi için lütfen Gizlilik Politikamıza başvurun.

Tayin sepetine kaydolurken kullandığınız giriş bilgilerinizin gizliliğini korumaktan siz sorumlusunuz. Ayrıca, bu kimlik bilgileri altında oluşan tüm faaliyetlerden de sadece siz sorumlusunuz. Birinin hesabınıza erişim sağladığını düşünüyorsanız, lütfen derhal bizimle iletişime geçin.

 1. Hizmeti Düzenleme ve Sona Erdirme

Tayin Sepeti her zaman hizmeti iyileştirmek ve size çekici ve kullanışlı bulacağınız ek özellikler sunmak için çabalar. Bu demek oluyor ki zaman zaman yeni ürün özellikleri veya iyileştirmeleri eklemenin yanı sıra bazı özellikleri kaldırabiliriz ve bu eylemler haklarınızı veya zorunluluklarınızı önemli derece etkilemez ise, onları gerçekleştirmeden önce size haber vermeyebiliriz. Hatta Hizmeti tamamen durdurabiliriz ve bu durumda, güvenlik endişesi gibi size haber vermemizi engelleyebilecek durumlar dışında, size öncesinde haber vereceğiz.

Hesabınızı sonlandırmanın en kolay yolu, kullandığınız hizmette yer alan "Ayarlar" bölümündeki talimatları izlemektir. Elbette ki diğer sonlandırma seçeneklerine de sahipsiniz. Ancak, Apple App Store veya iTunes Store ("App Store") veya Google Play Store gibi üçüncü taraf bir ödeme hesabı kullanıyorsanız ek faturalama olmaması için uygulama-içi satın alımları bu tür bir hesap üzerinden yönetmeniz gerekir. Tayin Sepeti bu Sözleşmeyi ihlal ettiğinizi düşünürse dilediği zaman herhangi bir bildirimde bulunmadan hesabınızı sonlandırabilir. Böyle bir sonlandırma durumunda satın alımlarınız için herhangi bir para iadesi hakkınız olmaz.

Hesabınız sonlandırıldıktan sonra, Tayin Sepetini kullanmış olduğunuz süreler için bu sözleşme hükümleri hala geçerli olacaktır.

 1. Güvenlik; Diğer Üyelerle Etkileşimleriniz.

Tayin Sepeti her ne kadar üyelerin her ikisinin de birbirleri ile ilgi duyduğunu belirttiği takdirde iletişim kurmalarına olanak sağlayan double opt-in (karşılıklı rıza) gibi özelliklerle saygılı bir kullanıcı deneyimini teşvik etmek için çabalasa da, herhangi bir kullanıcının Hizmetteki veya Hizmet dışındaki davranışından hiçbir surette sorumlu değildir. Hizmetin dışında iletişime geçmeye veya yüz yüze tanışmaya karar verdiğiniz durumlar başta olmak üzere diğer üyelerle gerçekleştirdiğiniz tüm iletişimlerinizde dikkatli olacağınızı kabul edersiniz. Ayrıca diğer kullanıcılara mali bilgilerinizi (örneğin kredi kartı veya banka kartı bilgilerinizi) vermeyeceğinizi, banka havalesi, elden para verme veya başka her türlü para göndermeyeceğinizi kabul edersiniz.

DİĞER ÜYELERLE OLAN ETKİLEŞİMLERİNİZDEN YALNIZCA SİZ SORUMLUSUNUZ. TAYİN SEPETİNİN ÜYELERİNE SABIKA KAYDI SORGUSU YAPMADIĞINI VEYA ÜYELERİNİN GEÇMİŞİNİ ARAŞTIRMADIĞINI KABUL EDERSİNİZ. TAYİN SEPETİ ÜYELERİNİN DAVRANIŞLARI VEYA UYUMLULUĞU BAKIMINDAN HERHANGİ BİR TEMSİLDE VEYA GARANTİDE BULUNMAZ.

 

 

 1. Tayin Sepetinin Size Tanıdığı Haklar

Tayin Sepeti size Hizmet'e erişmeniz ve kullanmanız için özel, tüm dünyada geçerli, telif hakkı olmayan, devredilemez, özel olmayan, geri alınabilir, ve alt lisanslanamayan bir kullanıcı profili verir. İşbu profilin tek amacı, hizmetin Tayin Sepeti tarafından amaçlanan ve bu Sözleşme tarafından sağlanan faydalarını kullanmanız ve onlardan yararlanmanızdır. Bu üyelik ve hizmete erişim yetkisi, aşağıdakilerden herhangi birini yapmanız durumunda otomatik olarak iptal edilir:

 • Hizmeti veya Hizmetteki herhangi bir içeriği bizim yazılı onayımız olmadan herhangi bir ticari amaçla kullanmak.
 • Hizmet aracılığıyla erişilebilen herhangi bir telifli materyali, görüntüyü, ticari markayı, ticari ismi, hizmet markasını veya başka fikri ürünleri, içeriği veya özel bilgiyi Tayin Sepeti’nin önceden yazılı onayı olmadan herhangi bir şekilde kopyalamak, değiştirmek, iletmek, ondan türetilmiş eserler oluşturmak, kullanmak veya çoğaltmak.
 • Herhangi bir beyanınıza Tayin Sepeti tarafından onay verildiğini açıklamak veya ima etmek.
 • Hizmete veya içeriklerine erişmek, bunları geri almak, endekslemek, “veri madenciliği yapmak” veya gezinme yapısını veya sunumunu herhangi bir şekilde taklit etmek ya da etrafından dolanmak için herhangi bir robot, bot, örümcek, crawler, scraper, site arama/geri alma uygulaması, proxy veya başka manuel ya da otomatik cihaz, yöntem veya süreçleri kullanmak.
 • Hizmeti veya sunucuları veya Hizmet'e bağlı ağları engelleyecek, aksatacak veya olumsuz olarak etkileyecek şekilde kullanmak.
 • Virüs veya diğer kötü amaçlı yazılımları yüklemek veya Hizmet'in güvenliğini tehlikeye atmak.
 • Hizmete veya Hizmet aracılığıyla iletilen herhangi bir bilginin menşeini gizlemek için başlıkları taklit etmek veya tanıtıcıları başka türlü manipüle etmek.
 • Tayin Sepeti’nin önceden yazılı izni olmadan, Hizmetin herhangi bir kısmını “çerçeve içinde göstermek” veya “yansıtmak”.
 • Herhangi bir kişiyi herhangi bir amaçla bir başka web sitesine yönlendirmek için Tayin Sepeti veya hizmete (veya Tayin Sepeti’nin herhangi bir ticari markası, ticari ismi, hizmet markası, logosu veya sloganına) herhangi bir gönderme içeren meta etiketleri, kodlar veya diğer cihazlar kullanmak.
 • Hizmet'in herhangi bir kısmını değiştirmek, uyarlamak, alt lisans vermek, tercüme etmek, satmak, tersine mühendisliğini yapmak, şifresini çözmek, kaynak koduna dönüştürmek veya başka türlü tersine çevirmek veya başkalarının böyle davranmasına sebep olmak.
 • Yazılı iznimiz olmadan, Hizmet veya diğer üyelerin İçerikleri veya bilgileri ile etkileşime girecek üçüncü taraf uygulamalar kullanmak veya geliştirmek.
 • Yazılı onayımız olmadan Tayin Sepeti uygulaması programlama ara yüzünü kullanmak, buna erişmek veya yayınlamak.
 • Hizmetimizin veya herhangi bir sistemin veya ağın zafiyetlerini araştırmak, taramak veya test etmek.
 • Bu Sözleşme'ye aykırı herhangi bir faaliyeti teşvik etmek veya desteklemek.

Tayin Sepeti, hesabınızın feshedilmesi dahil olmak üzere, Hizmetin yasa dışı veya yetkisiz kullanımlarını araştırabilir ve uygun yasal işlemi başlatabilir.

Size sağladığımız herhangi bir yazılım; yükseltme, güncelleme veya diğer yeni özellikleri otomatik olarak indirebilir ve yükleyebilir. Bu otomatik indirme işlemlerini cihazınızın ayarlarından ayarlayabilirsiniz.

 1. Tayin Sepeti’ne Tanıdığınız Haklar

 Hizmet üzerinde paylaştığınız, yüklediğiniz, gösterdiğiniz veya görülebilir olarak işaretlediğiniz (toplu olarak, "paylaşımlar") veya diğer üyelere gönderdiğiniz (toplu olarak, "İçerik") bilgilere ev sahipliği yapmak, bunları saklamak, kullanmak, kopyalamak, göstermek, çoğaltmak, uyarlamak, düzenlemek, yayınlamak, değiştirmek ve dağıtmak için Tayin Sepeti'ne tüm dünyada geçerli, transfer edilebilir, alt lisanslanabilir, telif hakkı olmayan bir hak ve lisans verirsiniz. Tayin Sepeti’nin İçeriğinizin Hizmet dışında kullanılmasını önleyebilmesi için, diğer üyeler veya üçüncü taraflar tarafından Hizmet içinden edinilen İçeriğinizin ihlale yol açan kullanımları konusunda sizin adınıza hareket etmesi için Tayin Sepetini yetkilendirirsiniz. Bu, bilhassa İçeriklerinizin üçüncü taraflarca Hizmet dışından alınması ve kullanılması durumunda mer’î mevzuat hükümlerine uygun olarak sizin adınıza uyarı göndermek için yetkiyi içerir, ancak bir zorunluluk değildir. Hizmetin işletilmesi, geliştirilmesi, sunulması, ve iyileştirilmesi ile yeni hizmetlerin araştırılması ve geliştirilmesi gibi sınırlı amaçlar içindir. Yerleştirdiğiniz veya bize Hizmet üzerinde yerleştirmek için izin verdiğiniz herhangi bir içerik, diğer üyeler tarafından görüntülenebilir ve Hizmeti ziyaret eden veya ona katılan (diğer Tayin Sepeti üyeleri tarafından paylaşılan İçeriği edinen kişiler gibi) herhangi bir kişi tarafından görüntülenebilir.

Telefon numarası ile doğrulama yaptığınız hesabınızdan gönderilen bilgiler dahil hesabınızın oluşturulması üzerine gönderdiğiniz tüm bilgilerin doğru ve gerçek olduğunu, İçeriği Hizmet üzerinden yayınlama ve Tayin Sepetine yukarıdaki hakları verme hakkına sahip olduğunuzu kabul etmektesiniz.

Hizmet'in bir parçası olarak yayınladığınız herhangi bir İçeriği izleyebileceğimizi veya inceleyebileceğimizi anlamakta ve kabul etmektesiniz. Bizim tek başımıza vereceğimiz karara göre bu Sözleşme'ye aykırı olan veya Hizmet'in itibarına zarar verebilecek olan herhangi bir İçeriği kısmen veya tamamen silebiliriz.

Müşteri hizmetleri temsilcilerimizle iletişim kurarken saygılı ve nazik olacağınızı kabul edersiniz. Müşteri hizmetleri temsilcilerimizden herhangi birisine veya diğer çalışanlara karşı davranışınızın herhangi bir zamanda tehditkar, rahatsız edici veya saldırgan olduğunu hissedersek, hesabınızı derhal sonlandırma hakkımızı saklı tutarız.

Tayin Sepeti’ni kullanmanıza olanak sağlamasının karşılığında bizim, iştiraklerimizin ve üçüncü taraf ortaklarımızın Hizmet'e reklam yerleştirebileceğini kabul etmektesiniz. Hizmetimiz hakkında Tayin Sepeti’ne tavsiyeler veya geri bildirim göndermekle Tayin Sepeti’nin bu geri bildirimleri size bedel ödemeden herhangi bir amaçla kullanabileceğini ve paylaşabileceğini kabul etmektesiniz.

 

Tayin Sepeti kanunların gerektirdiği hallerde, tarafınızla yapılan anlaşmanın yerine getirilmesi için veya aşağıdaki durumlarda olduğu gibi erişim, saklama veya ifşanın gerekli olduğuna iyi niyetli bir şekilde inanılan hallerde; hesap bilgilerinize erişebileceğini, bunları muhafaza edebileceğini ve ifşa edebileceğini kabul edersiniz: (i) yasal sürece uymak; (ii) bu Sözleşmeye riayet etmek; (iii) herhangi bir İçeriğin üçüncü tarafların haklarını ihlal ettiğine dair iddialara yanıt vermek; (iv) müşteri hizmetleri taleplerinize yanıt vermek veya (v) Şirketin veya herhangi bir başka kişinin haklarını, malını veya kişisel güvenliğini korumak.

 1. Topluluk Kuralları

Hizmeti kullanmakla aşağıdakileri yapmayacağınızı kabul edersiniz:

Hizmet'i, yasa dışı veya bu Sözleşme tarafından yasaklanmış herhangi bir amaç için kullanmak.

Hizmeti herhangi bir zararlı veya kötü amaçla kullanmak

Hizmeti Tayin Sepeti’ne zarar verme amacıyla kullanmak

Zaman zaman güncellenen Topluluk Kurallarımızı ihlal etmek.

İstenmeyen e-posta veya mesajlar göndermek, üyelerden para istemek veya üyeleri dolandırmak.

Herhangi bir kişi veya kuruluşu taklit etmek veya izni olmadan bir başka kişinin görüntülerini yayınlamak.

Herhangi bir kişiyi hedef alarak zorbalık yapmak, "ısrarlı takip etmek", tehdit etmek, saldırmak, incitmek veya karalamak.

Herhangi bir kişinin reklam, özel hayatın gizliliği, telif, ticari marka veya diğer fikri mülkiyet veya sözleşme hakkı dahil haklarını ihlal eden veya haklarına halel getiren herhangi bir İçerik yayınlamak.

Nefret söylemi, tehdit edici, cinsel açıdan müstehcen veya pornografik herhangi bir İçerik yayınlamak.

Şiddeti kışkırtan veya çıplaklık, vahşet içeren veya uygunsuz şiddet içeren herhangi bir İçerik yayınlamak.

Irkçılık, bağnazlık, nefret ya da herhangi bir grup veya bireye karşı her türlü fiziksel zarar teşvik eden herhangi bir içerik göndermek.

Diğer üyelerden herhangi bir amaçla şifre istemek veya ticari veya yasadışı amaçlarla kimlik bilgileri istemek veya bir başka bir kişinin kişisel bilgilerini onun izni olmadan yaymak.

başka bir üyenin hesabını kullanmak, başka bir kullanıcı ile bir hesap paylaşmak veya birden fazla hesaba sahip olmak.

Hesabınızı feshetmişsek, bizim iznimiz olmadıkça bir başka hesap oluşturmak.

Bu Sözleşme'yi ihlal etmişseniz, Hizmet üzerinde veya dışında gerçekleştirdiğiniz eylemleriniz ve iletişimleriniz dahil olmak üzere herhangi bir şekilde Hizmeti kötüye kullanmışsanız veya Tayin Sepeti’nin herhangi bir şekilde uygunsuz veya yasa dışı olarak gördüğü bir şekilde davranmışsanız, Tayin Sepeti hakkınızda soruşturma yapma ve/veya hesabınızı yapmış olduğunuz satın alım işlemleri için para iadesi yapmadan feshetme hakkını saklı tutar. Topluluk Kurallarımızı ihlal etmeniz durumunda, Hizmeti kullanma yetkiniz otomatik olarak iptal edilir.

 

 

 1. Diğer Üyeler İle İletişimin İçeriği

Tayin Sepeti bu Sözleşmeye aykırı içeriği inceleme ve kaldırma hakkını saklı tutsa da, bu türden bir içerik yalnız onu yayınlayan üyenin sorumluluğundadır ve Tayin Sepeti tüm içeriğin bu Sözleşmeye uygun olacağını garanti edemez. Hizmet üzerinde bu Sözleşmeyi ihlal eden içerik görürseniz, lütfen Hizmet içerisinden veya iletişim formumuz üzerinden şikayet edin.

 1. Satın Alımlar

Genel olarak. Tayin Sepeti zaman zaman App Store, Google Play Store, operatör tarafından faturalandırma, Tayin Sepeti tarafından doğrudan faturalandırma veya Tayin Sepeti tarafından yetkilendirilen diğer ödeme platformları aracılığıyla satın alma yollarıyla satılık ürün ve hizmetler (“uygulama içi satın alımlar”) sunabilir. Bir uygulama içi satın alım gerçekleştirmeyi seçerseniz uygun ödeme sağlayıcı ile satın alımınızı doğrulamanız istenecektir ve ödeme yönteminize (kartınız ya da Google Play Store veya App Store gibi üçüncü taraf bir hesap olabilir) ("Ödeme Yöntemi"niz) seçtiğiniz uygulama içi satın alım hizmetler(ler)in fiyatlarının yanı sıra, ödemenize uygulanabilecek satış verisi ve diğer vergiler için tarafınıza gösterilen ücretler yansıtılır ve Tayin Sepeti veya varsa aracı olan üçüncü taraf hesabın bu ücretleri yansıtmasına izin verirsiniz.

Otomatik Yenileme; Otomatik Kart ile Ödeme

Bir uygulama içi satın alma yoluyla otomatik olarak yenilenen periyodik bir abonelik satın alırsanız, Ödeme Yönteminiz siz iptal edene kadar abonelik için faturalandırılmaya devam eder. İlk abonelik başlangıç döneminizden sonra, aboneliğinizi yenileme tarihinden önce iptal etmediğiniz sürece, aboneliğiniz abone olurken kabul ettiğiniz fiyat üzerinden otomatik ve süresiz olarak uzatılır. Kart ödeme bilgileriniz, Sözleşme uyarınca saklanacak ve daha sonra otomatik kart ödemeleri için kullanılacaktır.

Önceden yapılmış bir ödemeye itirazlar, doğrudan Tayin Sepeti tarafından veya App Store gibi ilgili üçüncü taraf bir hesap tarafından faturalandırılmışsanız Müşteri desteğine yönlendirilmelidir. Ayrıca size haklarınızın yanı sıra, geçerli zaman limitleri hakkında daha fazla bilgi verebilecek olan bankanız veya ödeme sağlayıcınız ile iletişime geçerek de itiraz edebilirsiniz. Kart ile otomatik ödeme izninizi Tayin Sepeti veya ilgili üçüncü taraf hesabın Ayarlarına giderek dilediğiniz zaman koşulsuz olarak iptal edebilirsiniz ancak yine de ödenmemiş borçları ödeme zorunluluğunuz olduğunu unutmayınız.

Aboneliğinizi değiştirmek veya sonlandırmak isterseniz; bizdeki hesabınızı veya cihazınızdaki Tayin Sepeti uygulamasını silmiş olsanız bile, üçüncü taraf hesaba (veya mevcut ise Tayin Sepeti’nden Ayarlara) giriş yapmanız ve aboneliğinizi sonlandırmak veya iptal etmek için talimatları takip etmeniz gerekmektedir. Tayin Sepeti hesabınızı veya Tayin Sepeti uygulamasını cihazınızdan silmek, aboneliğinizi sonlandırmaz veya iptal etmez; siz aboneliğinizi Tayin Sepeti’nde veya üçüncü taraf hesabınızda sonlandırana veya iptal edene kadar Tayin Sepeti, Ödeme Yönteminizde ücretlendirilmiş tüm tutarları muhafaza edecektir. Aboneliğinizi sonlandırır veya iptal ederseniz, aboneliğinizi o tarihte geçerli abonelik döneminin sonuna kadar kullanabilirsiniz ve aboneliğiniz geçerli dönemden sonra yenilenmez.

Tayin Sepeti’ne Ödeme Yönteminiz ile doğrudan ödeme yapmanız halinde Tayin Sepeti önceden bir ödeme talebinde bulunmuş veya bir ödeme almış olsa dahi herhangi bir faturalandırma hatasını düzeltebilir. Eğer bir ters ibraz(chargeback) işlemi başlatırsanız veya Ödeme Yönteminiz ile iletişime geçmek suretiyle ödeme işlemini tersine çevirirseniz, Tayin Sepeti kendi takdir yetkisiyle hesabınızı hemen feshedebilir.

Tayin Sepeti’ni ziyaret edip Ayarlara giderek Ödeme Yöntemi bilgilerinizi düzenleyebilirsiniz. Ödeme işlemi, geçerlilik tarihlerinin dolması, yetersiz bakiye veya başka bir nedenle başarı ile gerçekleşmezse ve Ödeme Yöntemi bilgilerinizi düzenlemez, aboneliğinizi sonlandırmaz veya iptal etmezseniz, tahsil edilmeyen tutarlardan sorumlu olursunuz ve Ödeme Yönteminizi güncellendiği şekliyle faturalandırmaya devam etme yetkisini bize verirsiniz. Bu işlem, fatura kesim tarihlerinizde bir değişikliğe neden olabilir. Ayrıca bizi kredi kartı veya banka kartı sağlayıcınız tarafından sağlanan güncellenmiş veya yenilenmiş kredi kartı veya banka kartı geçerlilik tarihlerini veya numaralarını edinmemiz için yetkilendirirsiniz. Ödeme tarihleri, Ödeme Yönteminize göre belirlenecek olup siz ile seçtiğiniz Ödeme Yönteminin sahibi olan finansal kurum, kredi kartı sağlayıcısı veya başka sağlayıcılar arasında yapılan sözleşmelere göre belirlenebilecektir.

Para İadeleri, Genel olarak satın alımlar ve Premium üyelikler için ödenen tüm ücretler iade edilemez ve kısmen kullanılmış dönemler için hiçbir para veya kredi iadesi söz konusu olamaz.

Tayin Sepeti bir işletme faaliyeti sürdürmekte olup fiyatlandırma politikası çeşitli etmenlere göre değişmektedir. Çoğu zaman; abone sayısına, aboneliğin süresine ve diğer değişkenlere göre değişiklik gösterebilen promosyonlu fiyatlar sunuyoruz. Ayrıca yeni özellikleri ve ödeme seçeneklerini düzenli olarak test ediyoruz.

 1. Telif Hakkı İhlalleri ile İlgili Şikayetlere İlişkin Bildiri ve İlgili Prosedür

Çalışmanızın telif hakkı ihlali oluşturacak bir şekilde kopyalandığına ve Hizmet üzerinde yayınlandığına inanıyorsanız lütfen mail ortamında bize bir kaldırma talebi gönderin.

Telif hakkı ihlali iddiasıyla ilgili olarak bizimle iletişime geçerken lütfen aşağıdaki bilgileri tarafımıza sağladığınızdan emin olun:

 • telif hakkının sahibi adına hareket etmeye yetkili kişinin elektronik veya fiziksel imzası;
 • ihlal edildiğini iddia ettiğiniz telifli eserin bir açıklaması;
 • ihlal edici nitelikteki materyalin Hizmet üzerinde bulunduğu yerin bir açıklaması (bu açıklama bizim ihlal edici olduğu iddia edilen materyali bulmamızı sağlamaya makul olarak yeterli olmalıdır);
 • adres, telefon numarası ve e-posta adresi dahil olmak üzere iletişim bilgileriniz ve telif hakkı sahibinin kimlik bilgileri;
 • karşı çıkılan kullanıma telif hakkı sahibinin, vekilinin veya yasaların yetki vermediğine iyi niyetle inandığınıza dair sizin tarafınızdan yazılı bir beyan; ve
 • yalan beyanda bulunmanın cezasını göz önüne alarak, bildiride yer alan yukarıdaki bilgilerin doğru olduğuna ve telif hakkı sahibi olduğunuza veya telif hakkı sahibi adına hareket etmeye yetkili bulunduğunuza dair beyanınız.

Tayin Sepeti mükerrer ihlalcilerin hesaplarını feshedecektir.

 1. Sorumluluğun Reddi.

TAYİN SEPETİ HİZMET'İ “OLDUĞU GİBİ” VE “MÜSAİT OLDUĞU ŞEKİLDE” SAĞLAMAKTADIR VE HİZMET İLE İLGİLİ OLARAK (İÇERDİĞİ TÜM İÇERİK DAHİL) YÜRÜRLÜKTEKİ YASALARIN İZİN VERDİĞİ ÖLÇÜDE, SINIRLAMA OLMAKSIZIN TATMİN EDİCİ KALİTE, TİCARETE UYGUNLUK, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK VEYA İHLAL ETMEME DAHİL AÇIK, ZIMNİ, YASAL VEYA BAŞKA TÜRLÜ HİÇBİR ÇEŞİT GARANTİ VERMEMEKTEDİR. TAYİN SEPETİ (A) HİZMETİN KESİNTİSİZ, GÜVENLİ VEYA HATASIZ OLACAĞI, (B) HİZMETTEKİ HERHANGİ BİR KUSUR VEYA HATANIN DÜZELTİLECEĞİ, VEYA (C) HİZMET ÜZERİNDEN VEYA HİZMET ARACILIĞIYLA ELDE ETTİĞİNİZ HERHANGİ BİR İÇERİK VEYA BİLGİNİN DOĞRU OLACAĞINI BEYAN ETMEMEKTE VEYA GARANTİ ETMEMEKTEDİR.

TAYİN SEPETİ SİZİN, BİR BAŞKA ÜYENİN YA DA ÜÇÜNCÜ TARAFIN HİZMET ARACILIĞIYLA YAYINLADIĞI, GÖNDERDİĞİ VEYA ALDIĞI HERHANGİ BİR İÇERİK HAKKINDA SORUMLULUK KABUL ETMEMEKTEDİR. HİZMETİN KULLANIMI ARACILIĞIYLA İNDİRİLEN VEYA BAŞKA ŞEKİLDE ELDE EDİLEN HERHANGİ BİR BİLGİYE VEYA MATERYALE, KENDİ TAKDİRİNİZLE VE RİSKİ SİZE AİT OLMAK ÜZERE ERİŞİLMEKTEDİR.

 1. Üçüncü Taraf Hizmetleri.

Hizmet, üçüncü taraflarca sunulan reklamlar ve promosyonlar ile diğer web sitelerine veya kaynaklara bağlantılar içerebilir. Tayin Sepeti bu harici web sitelerinin veya kaynakların ulaşılabilir olmasından (veya olmamasından) sorumlu değildir. Hizmetimiz aracılığıyla ulaşılabilir kılınan üçüncü taraflarla etkileşime geçmeyi seçerseniz, sizinle ilişkileri söz konusu tarafın şartlarına tabi olacaktır. Tayin Sepeti bu gibi üçüncü tarafların şartlarından veya eylemlerinden sorumlu değildir.

 1. Sorumluluğun Sınırlandırılması.

YÜRÜRLÜKTEKİ KANUNLARIN İZİN VERDİĞİ EN GENİŞ ÖLÇÜDE TAYİN SEPETİ İŞTİRAKLERİ, ÇALIŞANLARI, LİSANS VERENLERİ VEYA HİZMET SAĞLAYICILARI HİÇBİR DURUMDA, VE HATTA TAYİN SEPETİ ÖNCESİNDEN BİLGİLENDİRİLMİŞ OLSA DAHİ AŞAĞIDA BELİRTİLECEK SEBEPLERLE DOĞRUDAN VEYA DOLAYLI OLARAK KAYNAKLANAN KÂR KAYBI VEYA HERHANGİ BİR VERİ, KULLANIM, ŞEREFİYE KAYBI VEYA DİĞER MADDİ OLMAYAN KAYIPLAR DAHİL VE BUNLARLA SINIRLI OLMAMAK ÜZERE, SONUÇ OLARAK ORTAYA ÇIKAN, ÖRNEK NİTELİĞİNDE, RASLANTISAL, ÖZEL, CEZA NİTELİĞİNDEKİ VEYA ARTAN HASARLARDAN SORUMLU OLMAYACAKTIR: (I) HİZMETE ERİŞİMİNİZ VEYA HİZMETİ KULLANIMINIZ YA DA ERİŞEMEMENİZ VEYA KULLANAMAMANIZ, (II) HİZMET ÜZERİNDE, HİZMET ARACILIĞIYLA VEYA HİZMET KULLANIMI SONUCUNDA DİĞER ÜYELERİN VEYA ÜÇÜNCÜ TARAFLARIN SERGİLEDİĞİ DAVRANIŞ VEYA ÜRETTİĞİ İÇERİK VEYA (III) İÇERİĞİNİZE YETKİSİZ ERİŞİM, İÇERİĞİNİZİN YETKİSİZ KULLANIMI VEYA DEĞİŞTİRİLMESİ. TAYİN SEPETİ’NİN HİZMETLE İLGİLİ TALEPLER İÇİN SİZE KARŞI TOPLAM SORUMLULUĞU, BİR HESABA SAHİP OLDUĞUNUZ SÜRECE, EĞER ÖDEME YAPTIYSANIZ, TARAFINIZCA HİZMET İÇİN ÖDENEN TUTARI AŞMAYACAKTIR.

 1. Uyuşmazlıklar ve Yargılama Yeri

İşbu Sözleşme (veya herhangi bir ihlal iddiası da dahil olmak üzere) veya Hizmetten kaynaklanan veya bunlarla ilgili herhangi bir anlaşmazlığı veya talebi çözmede İstanbul Mahkemeleri yetkilidir.

 1. Geçerli Kanun.

Üyeler için, bu Sözleşme veya Hizmetten kaynaklanan veya bunlarla ilgili anlaşmazlıklar bakımından yasalar ve kanunlar geçerli olacaktır.

 1. Tarafınızca Ödenecek Tazminat

Yürürlükteki yasalar kapsamında izin verildiği ölçüde Tayin Sepeti iştiraklerimiz, bunların ve bizim yetkililerimiz, yönetim kurulu üyelerimiz, vekillerimiz ve çalışanlarımızı, herhangi bir şekilde sizin Hizmete erişiminiz veya Hizmeti kullanmanız, sizin İçeriğiniz veya sizin bu Sözleşmeyi ihlal etmenizden dolayı, bunlardan kaynaklanan veya bunlarla ilgili her türlü şikayet, talep, iddia, zarar, kayıp, masraf, borç ve harcama karşısında korumayı, savunmayı ve zararlarını tazmin etmeyi kabul edersiniz.

 1. Tüm Sözleşme; Diğer.

Gizlilik Politikası, Topluluk Kuralları ve hizmet üzerinden teklif ettiğimiz ek özellik, ürün veya hizmetleri satın almanız durumunda, açıklanan ve sizin tarafınızdan kabul edilen tüm şartları içeren bu Sözleşme; Hizmetin kullanımıyla ilgili olarak Tayin Sepeti ile aranızdaki sözleşmenin tamamını teşkil etmektedir. Bu Sözleşmenin herhangi bir hükmünün geçersiz kılınması halinde, bu Sözleşmenin geri kalanı tamamen geçerli ve yürürlükte olmaya devam edecektir. Şirketin bu Sözleşmenin herhangi bir hakkını veya hükmünü uygulamaması, söz konusu hak veya hükümden feragat teşkil etmeyecektir. Tayin Sepeti hesabınızın devredilebilir olmadığını, hesabınız ve İçeriği ile ilgili haklarınızın tamamının ölümünüz üzerine sona ereceğini kabul etmektesiniz. Bu Sözleşmenin bir sonucu olarak hiçbir temsilcilik, ortaklık, ortak teşebbüs, mütevelli veya diğer özel ilişki veya istihdam yaratılmamaktadır ve herhangi bir şekilde Tayin Sepeti namına beyanda bulunamaz veya Tayin Sepetini bağlı tutamazsınız.

Yukarıda belirtilen hizmet kullanım sözleşmesi ile bilgilendirildiğimi, sözleşmede geçen maddelere riayet edeceğimi kabul ve beyan ederim.